Przelewy natychmiastowe Express Elixir

14-10-2022

Klienci Banku Spółdzielczego w Legionowie mogą korzystać z przelewów natychmiastowych realizowanych w obsługiwanym przez KIR systemie Express Elixir. Usługa umożliwia błyskawiczne przelewy pomiędzy bankami, dzięki czemu środki dostępne są w ciągu kilku sekund na wskazanym rachunku.

System Express Elixir realizuje przelewy międzybankowe w czasie rzeczywistym, a klient może zlecać je dowolnie o każdej porze dnia przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Po jego wykonaniu od razu otrzymuje komunikat, że przelew został zrealizowany, a środki w ciągu kilku sekund są już na wskazanym rachunku w innym banku. Aby zlecić przelew natychmiastowy bank nadawcy i bank odbiorcy muszą być uczestnikami systemu Express Elixir, co jest automatycznie weryfikowane w bankowości elektronicznej czy aplikacji mobilnej przed zleceniem takiego przelewu.

Pamiętaj, żeby wykonać przelew bank odbiorcy także musi być dostępny.

Tabela dostępności banków w systemie Express Elixir – link

 

Dzięki systemowi przelewów natychmiastowych Express Elixir szybko i wygodnie przelejesz pieniądze z banku do banku zawsze wtedy, gdy liczy się czas – np. w sytuacjach takich jak:

- uregulowanie płatności za telefon, gaz czy inne usługi,

- spłata raty kredytu czy karty kredytowej,

- konieczność natychmiastowego zasilenia konta bankowego bliskiej osoby,

- realizacja transakcji wymagających natychmiastowego przepływu środków, np. na zakup samochodu, uregulowanie płatności za przedmiot umowy u notariusza.

 

Jak działa Express Elixir?

- Przelew natychmiastowy można realizować za pośrednictwem kanałów elektronicznych.

- Dyspozycja przelewu natychmiastowego może zostać złożona w trybie 24h, przez 7 dni w tygodniu.

- Przelew natychmiastowy realizowany jest w PLN.

- Dyspozycja przelewu natychmiastowego może zostać złożona wyłącznie z datą bieżącą.

- Maksymalna kwota pojedynczego przelewu natychmiastowego wynosi 5 000 zł.

- Opłata za przelew Express Elixir pobierana jest zgodnie z Taryfą opłat i prowizji bankowych obowiązującą w Banku Spółdzielczym w Legionowie.

Znajdziesz nas też tutaj